Njoftime për aktivite kulturore në Shkodër 2013

Njoftime kulturore ne Shkodren per 2013

1 Kalendari i aktiviteteve 27 -31 dhjetor 2013
2 Asnje Femije Jashte edicioni i 8-te!
3 Bashkia Shkoder: Slita levizese neper qytet.
4 Aktivitet kulturor
5 Bashkia Shkoder: Ndermendje 2013
6 Turneu i tenisit: "Shkodra Indoor 2013"
7 Ekspozite fotografike: Mazreku i harruar
8 Komedi: Kur njihesh ne internet
9 Jazz Koncert
10 Koncert Duo Balkanika
11 Koncert
12 100 vjetori i themelimit te revistes HYLLI I DRITES
13 Bashkia Shkoder: Dita e Pavaresise
14 Bashkia Shkoder: Java e festave te nentorit.
15 Bashkia Shkoder, Festat e Nentorit: Gezojme me kengen tone
16 EDICIONI VI I FESTIVALIT LETRAR TE SHKODRES
17 Festivali i 51-te mbarekombetar i kenges per femije
18 Bashkia Shkoder: Aleksander Gashi ne Koncert
19 Ekspozite personale
20 Koncert i Ansamblit SHOTA
21 EDICIONI VI I FESTIVALIT LETRAR TE SHKODRES
22 Panair i turizmit kulturor
23 Teatri Migjeni shfaq dramen: Provat gjenerale te nje vdekje te paralajmeruar
24 Bashkia Shkoder: Koncert ne diten e lumturimit te Nene Terezes
25 EDICIONI V I FESTIVALIT LETRAR TE SHKODRES
26 Dokumentar kushtuar zotni Fetit ne 100 vjetorin e lindjes se tij.
27 Famullia e Shën Shtjefnit - Shkodër: Festa e Zojës së Shkodrës, Programi
28 Tinguj dhe imazhe nga Shkodra me bilbilat e vegjel te kenges
29 Java e Gjuhes Italiane ne Bote 2013`
30 Bashkia Shkoder ju fton ne live concert
31 Tetori Gjerman ne Shkoder: Ftese per koncert
32 Panairi i OJF-ve
33 Bashkia Shkoder cel ekspoziten: Te perballesh me klimen
34 Bashkia Shkoder: Ahengu Shkodran
35 Anifest ROZAFA 2013
36 Galeria Arteve Shkoder: Ekspozite
37 George Pali ekspozite personale
38 Klodian Kojashi "Takim"
39 Teatri "Migjeni" shfaq: Hana e Janarit
40 Lacondina Albanese
41 Pjetër Arbnori “In Memorium”
42 Rock Concert
43 Aktivitet me bicikleta
44 Ekspozite personale e piktures: Pjeter Koleci
45 Verdi Requiem
46 Triathlon LABEAT 2013`
47 Festa e Shen Rrokut ne Shiroke
48 Feste Braziliane ne Ibiza Resort ne Rrjoll / Velipoje
49 Aktivitet kulturor: Ditet e Mjedes
50 Udhetim me kayak dhe varka pergjate lumit Buna
51 Muaji gusht dhe kalendari i festave në natyrë.
52 ZUTI SERHATIC, KONCERT FESTIV NE SHKODER
53 Koncert i grupit te korit “La Tela”
54 Dita boterore e muzikes
55 Biblioteka Universitare dhe Biblioteka Publike: Promovim i websitet te Arkivave Digjitale Shkoder.
56 Programi i festes: Dita e Liqenit 2013
57 Koncert recital i pianistes Memela Alija
58 Bashkia Shkoder: Projektim i ndeshjes Shqiperi - Norvegji
59 Studim mbi transportin në qytete shqipfolëse.
60 Galeria e Arteve Shkoder: “Çmimi Idromeno”
61 Aarhus Shkodër dhe Muzeu Historik i Shkodrës: Ekspozite
62 Bashkia Shkoder: Koncert Rock dhe me pas "Public Viewing"
63 “Festivali i Muzikës Moderne në Shkodër 2013"
64 Teatri Migjeni shfaq "Johan Padan & Amerikat"
65 Bashkia Shkoder prezanton programin: 100 Vjet Bashkia Shkoder
66 Shoqata kulturore artistike "Mark Kaftalli": Koncert
67 "Përkujtimi i Internacionalit 1913"
68 Bashkia Shkoder: Koncert per femije
69 Skender Strica" Ekspozite pikture "Pranvere"
70 KONCERT: Duo RECITAL
71 Shfqje teatrale: Abreshando bashke per ju
72 Qendra e Keshillimit dhe e Sherbimeve Psikologjike
73 Milieukontakt Albania: Workshopin rajonal mbi Protokollin dhe Rregjistrat e Shkarkimit dhe Transferimit të Ndotesve
74 Robert Schwartz nderohet me titullin: Qytetari Nderi
75 Bashkia Shkoder: Programi i “Dites se Luleve”, 6 maj 2013:
76 Biblioteka "Marin Barleti": "Ditës Botërore të Librit"
77 Qendra Kulturore e Femijeve: Bilbilat e Vegjel 2013'
78 Dora e Pajtimit: Aktivitete kulturore ne Kalane e Drishtit
79 Kolegji Hasan Riza Pasha organizon Panairin Shkencor
80 Arqipeshkvia Metropolitane Shkodër-Pult Famullia e Shën Shtjefnit - Shkodër
81 Universiteti Europian i Tiranes: Ekspozite e piktores Ermira Jahja
82 Edicioni i 12-te kombetar i Cmimit "Pjeter Gaci"
83 Teatri "Migjeni" shfaq: Big Brother Shkodra 2
84 Qendra e Këshillimit dhe Shërbimeve Psikologjike
85 Arqipeshkvia: Kremtimi i javes se madhe
86 Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi”
87 Biblioteka Publike “Marin Barleti”
88 "Ora e Tokes" ne Shqiperi
89 Promovim libri
90 Edi Casabella Koncert ne Shkoder
91 Bujar Qamili & Friends
92 Biblioteka “Marin Barleti” Shkodër
93 Zef Deda show
94 Galerinë e Arteve të Shkodrës
95 “NO EU Integration without Women’s Empowerement”
96 Pranvera e Frankofonise 2013 (programi per Shkodren dhe Lezhen)
97 Fakulteti Ekonomik i Universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”
98 Tinguj dhe imazhe nga Shkodra
99 "LOJRA POPULLORE FEST 2013"
100 Karnavalet e Shkodres 2013
101 Avokati i Popullit: Prezantim i raportit të posaçëm te Gjakmarrjes
102 Karnavalet e Shkodres 2013
103 Ne nderim, per kujtim e ndricim te figures se Nefail Piraniqit
104 Elvis Pupa Stand-up Comedy
105 Pasojat e Komunizmit në Shqipëri
106 United Nations
107 Dita nderkombetare e tokave te lagura
108 Konferencë shkencore ndërkombëtare “Leksikografi Tahir Dizdari dhe turkologët për shqipen”
109 Shkodra ne Ski
110 Karnavalet e Shkodres 2013
111 Shuhet shkrimtari i humorit shkodran Prof. Paulin Selimi
112 Baketboll: Vllaznia - Tirana
113 Universiteti i Shkodrës "Luigj Gurakuqi
114 Biblioteka “Marin Barleti”
115 In memorium Sokol Gjyrezi
116 Qamil Gjyrez: “Muzika Jazz dhe divat amerikanë të trombës të Jazz-it të shekullit 20-të”.
117 Shtepia e Berndarda Albes
118 Promovim i librit "Rrethimi i Shkodres" ne Tirane.
119 Koncert festiv per Paqen
120 Marshim ne dobi te paqes
121 Famullia: Koncert Urimi
122 Kartolina e Infoshkodres