Njoftime për aktivite kulturore në Shkodër 2012

Njoftime kulturore ne Shkoder per vitin 2012

1 2012-ta: 170 informacione aktivitetesh publike
2 Bashkia Shkoder: “Open Party 2013”
3 Koreodrama: KALENDARI
4 Mbremje festive e pervitshme per femije
5 Ndermendje 2012 - Gala e fundvitit
6 KONCERTIN TRADICIONAL IKRISHTLINDJES
7 Romeo dhe Xhuljeta
8 The Door shfaq: 7 vjet Asnje Femije Jashte!
9 Duo "Hera" - live
10 Shkodra Indoor 2012: Programi i zhvillimit te ndeshjeve
11 Shjaqje teatrore: Lugina e vuajtjeve te saj
12 Promovimi i librit: "Rrethimi i Shkodres"
13 Teatri "Migjeni" shfaq: "7 Shaljanet" me 13, 14 dhjetor 2012 ora 18:00
14 Konsullata Italiane Shkoder: Mercatino di Natale 2012
15 Biblioteka Austriake Shkodër
16 Universieti i Shkodres Luigj Gurakuqi, Biblioteka Universitare
17 Bar Flair & Lounge
18 Bashkia Shkoder: Programi i aktiviteteve te 28 nentorit
19 TRADITA ju mirepret ne festen e pavaresise
20 Qamil Gjyrezi: "psikologjia e kenges qytetare shkodrane".
21 Qendra e Keshillimit dhe Sherbimeve Psikologjike
22 Keshilli i Qarkut Shkoder
23 “20 Vjet Pushtet Vendor, Gruaja Këshilltare në 100 Vjetorin e Pavarësisë”
24 SEMINAR I HAPUR “Psikoterapia Pozitive”
25 UET dhe Shoqata e Miqesise Shqiperi-Austri
26 Universiteti i Shkodrës "Luigj Gurakuqi
27 Dy autorë në kërkim të një kënge.
28 Muzeu Historik Shkoder: Perurimi i pavionit te ri
29 Bashkia Shkoder: "IDROMENO" - Personalitet i Arkitektures se Rilindjes dhe Pavaresise Kombetare
30 Teatri "Migjeni": 7 Shaljanet
31 2 aktivitete nga Biblioteka "Marin Barleti"
32 The Siege of Shkodra | Rrethimi i Shkodrës
33 Qendra Shqiptare për Psikoterapi Pozitive (QShPP)
34 Fototeka Kombëtare “Marubi": “Njerz në zâ e sênde të kujdesshme”
35 Muzeu Historik Shkoder: PERQASJE ETNOGRAFIKE
36 Universiteti "Luigj Gurakuqi": Veprimtari shkencore “100 VJET SHTET I PAVARUR SHQIPTAR”
37 Bashkia Shkoder: Festimet e 28 nentorit 2012
38 BASHKIA SHKODER: AKTIVITETE ME RASTIN E FESTAVE TE NENTORIT 2012
39 Ekspozitë personale e artistes Majlinda Kelmendi
40 Universitetit Europian i Tiranes promovon librin: "Shqiperia 1911-1914"
41 Lela Zorba :”Im atë mes artit dhe letërsisë “.
42 Zenepe Dibra promovon librin: "GRUAJA SHQIPTARE NE VESHTRIMIN E TE TJEREVE"
43 Panair - ekspozite
44 Ekspozita oraganizuar nga z. Gjergj Denelli
45 Muzeu Historik Shkoder: Ekspozite e konceptimeve hartografike
46 Art Klub Ulqin
47 Biblioteka Universitare
48 Yunus Social Business Albania
49 KOMUNITETI I SHËN EGJIDIO SHKODËR
50 UNIVERSITETI I SHKODRËS “LUIGJ GURAKUQI”
51 Ambasada e Frances ne bashkepunim me Qendren e studimeve albanologjike dhe Bashkine e Shkodres: "Shqiperia 1912"
52 Agjensia e spektakleve "BUNA 1"
53 Biblioteka Publike "Marin Barleti" Shkoder
54 Koncert me rastin e dites se Nene Terezes
55 Biblioteka Austriake Shkodër
56 Bashkia Shkoder: Seminar publik ne kuader te projektit "Adria Muse"
57 MUSICISTI "Francesco Pervangher Band"
58 Javes se XII te Javes se Gjuhes Italiane ne Bote
59 Zef Deda Show
60 Rita Gjeka prezanton: Seks? T,falemnders! Sa me e provu.
61 Inagurimi i Rikonstruksionit te Qendres Kulturore te Femijeve ne Shkoder
62 "Aleanca per Jeten": "Gjakmarrja nje plage ende e pambyllur"
63 Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi”
64 "Deutscher Oktober": Rolf Luginbuehl & Band - Acoustic
65 Radio Pulla: Konkurs fotografie Inovacioni
66 Klasik: Edicioni 2013
67 Ani-Fest Rozafa 2012
68 Mary McBride live koncert ne pedonalen e Shkodres
69 Isa Alibali prezanton librin e tij te fundit: "Rrenje dashurie"
70 Kinema Millennium Shkoder: “The Bourne Legacy”
71 Legjenda e Rozafes (aktivitet kulturore ne kalane Rozafa)
72 "Peppa Marriti Band" ne Shkoder
73 Qamil Gjyrezi: Art-politika ne perkujtim te levijes antikomuniste te Postribes
74 Creative City and Zanatsko-preduzetnička komora Crne Gore organized: Albanian and Montenegrin crafts and artisans fair in Virpazar
75 Ftese ekspozita: Mbro & Promovo - Shkodër
76 Bleona Qerreti Open Koncert ne Shkoder
77 Festa e Reçit 2012: Me 1 e 2 Shtator
78 Koncert: ”MUZIKE pa KUFIJ”
79 Komuna Kelmend: Logu i Bjeshkeve 2012
80 Ftese e hapur per te gjithe: Ditet e Ndre Mjedes
81 Promovim libri: "Ne hap me Rugoven" i Adnan Merovcit
82 Bashkia Shkoder: Minikoncertet e veres
83 Aranit Kola live
84 Meshe në përkujtimin e Dom Simon Jubanit
85 Galeria e Arteve të Shkodrës
86 Festivali i Muzikes Moderne 29, 30 Qershor 2012
87 Drejt te ardhmes mbi bazen e traditave te medha
88 Qamil Gjyrezi: Psikologjia e kenges popullore shkodrane
89 Festivali Mbarekombetar i Femijeve 2012
90 Drejtesi dhe Paqe hap ekspoziten: Pse frike nga jeta
91 Trupa e Teatrit Profesionist te Mitrovices
92 Dita e liqenit te Shkodres
93 Kisha Ungjillore Shkoder organizon: Nje dite per qytetin tone!
94 Rita Gjeka: Monodrame "Seks? T`falemnders, sa me e provu"
95 Kacanik: "Fest Folk 2012"
96 AARHUS CENTER SHKODER: Dita Boterore te Mjedisit
97 DJ hip hop and dancers
98 The Door organizon me date 2-3 Qershor Kupen Internacionale te Pavaresise per Femra U17
99 FORUMI MBI LIGJIN PER MBROJTJEN NGA DISKRIMINIMI NE RSH
100 Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi”
101 SHIS, Qarku Shkoder
102 Psikologjia e këngës popullore-qytetare shkodrane dhe Bandat në vite 1878
103 Shoqata Austriake ne Shqipëri
104 Galerinë e Arteve të Shkodrës: hapet ekspozita kolektive e artit pamor "Spektër vizionesh"
105 KOMUNA VELIPOJE
106 Kupa Internacionale e Paversise, futbollit te femrave
107 Komuna Velipoje: 1 Qershor - Hapja e sezonit turistik “Velipojë 2012”
108 Shoqnia Teatrore "Zef Jubani" shfaq: Gjaku qe Bjerret
109 Teatri "Migjeni": Monodrame: "Klithma"
110 Teatri Bylis shfaq komedine. "Vizita e Dames Plake"
111 Panairi agro-financiare 13/05/2012
112 Panairi Shqiptaro-Malazez i Artizanatit
113 Ferida Bala prezanton librin: "Album Muzikor"
114 Prof. Qamil Gjyrezi prezanton: Një C.D. me muzikë kineze
115 Galeria e Arteve Shkoder
116 Biblioteka “Marin Barleti” & Flair Bar & Lounge
117 Koncert: Kuarteti PASSION
118 Koncerti i Ansamblit SHOTA
119 Bashkia Shkoder: 6 Maji - Dita e luleve
120 Cremona Club: CAITLYN & EMIL LASSARIA
121 Teatri Migjeni ju fton ne promovimin e librit Love te Skender Sherifit
122 Rita Gjeka prezanton monodramen: Seks? T`falemnders, sa me e provu
123 Cikli i emisioneve "Suus",
124 KONCERT ME RASTIN E FESTES SE PASHKEVE
125 Creative City: Ftese per fotografet
126 Bilbilat e vegjel ne Shkoder kendojne
127 Qendra e Kultures “Pjetër Gaci” organizon: Edicionin e 11-të kombëtar te Çmimit Pjetër Gaci
128 Cremona Club
129 Unioni i Gazetarëve Shqiptarë
130 Konrad Adenauer Stiftung
131 PANAIRI I PUNËS
132 MERIDIAN BAR
133 UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”
134 Panair: Artizania shkodrane 2012
135 Biblioteka "Marin Barleti": Promovim libri
136 Creative City: Ftese per piktoret dhe fotografet
137 Impasse du désir
138 Biblioteka Marin Barleti
139 The celebretion of francophonie
140 Teatri "Migjeni" shfaq: Komedine "Alo telebingo"
141 The Door Albania: Lojra popullore 2012
142 Consolato d’Italia Scutari
143 Jehona e Shkodres: Koncert ne kuadrin e 100 vjetorit te pavaresise
144 Turneu nderkombetar i Boksit VLLAZNIA memorial 2012
145 Show room Cotonella ! Promocion !
146 JOB DESCRIPTION FOR Shkodra AIC MANAGER
147 Galeria e Arteve Shkoder
148 Shoqata Ruajtjes dhe e Mbrojtjes se Mjedisit Natyror Shkoder
149 Bar Flair: Ekspozite promovuese e piktorit Ali Oseku
150 Ekspozite fotografike e Arsimit
151 Buna 1: Aktivitet me rastin e 8-te Marsit.
152 IPSIA: ITALIA JAM EDHE UNE/ L’ITALIA SONO ANCH'IO,
153 Arqipeshkvia Metropolitane Shkodër-Pult
154 Celet: Qendra kulturore - Flair Bar & Lounge
155 Mbremje Gala e Karnavaleve 2012
156 Nata e pare e karnavaleve te shkodres, dt 18 shkurt 2012
157 Shoqata "I CARE" dhe Bar - Restorant "Vivaldi" ju ftojne: Petulla per karnavale
158 Alma Bazhdari Naraci: 49 poezi te shpirtit
159 I Care
160 Promovim Libri
161 Creative City: Takim me shkrimtarin Kim Mehmeti
162 Buna 1: Portokalli ne Shkoder
163 Teatri Migjeni rikthen: Big Brother Shkodra
164 Galeria e Arteve Shkoder
165 Mbreti i Çmendur
166 Arqipeshkvia Shkoder
167 TRAJNIM PËR RREZIQET HIDRO GJEOLOGJIKE
168 Mbremje Poetike
169 Koncerti: "VIT TE MBARE SHKODER"
170 Koncert: "Trio Classic"
171 Karnavalet e Shkodres