Revista Kulturore 2013


Title Filter     Display # 
1 Tinguj magjik Shopenian
2 Promovohet shoqata Kulturore Teatrore “ZEF JUBANI” ne Shkoder.
3 Ndahet nga jeta humoristi i shquar shkodranë Gjosho Vasija
4 Qamil Gjyrezi: “Provat gjenerale të një vdekje të paralajmëruar”, psikodramë për publikun, protogonistët e dramës dhe shoqërinë aktuale.
5 TACSO PERTERIN KOHEZGJATJEN NE SHQIPERI
6 Fritz RADOVANI: “HYLLI I DRITËS” – “SHPATA” E GJERGJIT !
7 Bashkia Shkoder prezanton Ahengun shkodran ne diten e trashegimise kulturore
8 Refleksion empiriko-artistik nga Qamil Gjyrezi
9 Interviste me psikologen dhe hulumtuesen e “Mendimit pozitiv”, Zonjen Xhuli Spahiu
10 VETEM NË SHKODER: 182 TË VRAMË, MBAS VITIT 1985…
11 MAL I ZI, DOLI NE QARKULLIM NR I RI I REVISTES “MALESIA”
12 TACSO ALBANIA, 4 VJET HISTORI SUKSESI
13 Muhamet Trepci prezanton punët e tija në ekspozitën ndërkombëtare të pikturës “Aroma”, Stamboll
14 Besi Bekteshi: Ku, dhe kush ishin femrat e para shqiptare, që luajtën në teatër !?
15 Nga Fritz RADOVANI: PJETER DOMETHANË...GUR
16 ZUTI SERHATIC, KONCERT FESTIV NE SHKODER
17 AIC KOORDINON FESTIVALIN E FILMIT MJEDISOR NE SHKODER
18 Fritz RADOVANI: PO KJO, A DUHET ME U BESUE ?!..
19 Fritz RADOVANI: PAPA QË FOLI SHQIP…
20 SEMINAR PER GAZETARET NGA KLUBI SHQIPTAR I MEDIAS
21 MILIEUKONTAKT ALBANIA, WORK SHOP PER MJEDISIN NE SHKODER
22 Psikologjia e këngës popullore shkodrane në “shtëpinë” e operas, në T.O.B.
23 Fritz RADOVANI: TË PERSEKUTUEMIT POLITIK A KANË PASQYRË ?...
24 Fritz RADOVANI: AUSTRO – HUNGARIA DHE “MOSMIRNJOHJA” SHQIPTARE !
25 U3M-AL, SEMINAR NE UNIVERSITETIN E SHKODRES „LUIGJ GURAKUQI“
26 Gjyrezi: Muzika dhe identiteti
27 Psikologjia e këngës shkodrane në Gjirokastër
28 Fritz RADOVANI:”SHQIPNI, QENDRO NË NALTËSINË E KËSAJ BETEJE TË MADHE !”
29 Faleminderit Elhaida!
30 STUDENT CLUB 2013 – KARTA QE VLEN NE 4 SHTETE
31 Drejtesia shqiptare, ne krize te vete gjyqtaret
32 MIRËSE IKEN SHQIPTARËT, PO KUSH… MBETI KËTU ?
33 NANË TEREZA KA THANË:
34 AIC SHKODER, TRYEZE TE RRUMBULLAKET ME SHOQERINE CIVILE
35 BE, 1,2 MILIONE EURO SHOQERISE CIVILE NE SHQIPERI
36 Fritz RADOVANI: “E PREMTJA E MADHE” DHE SHQIPTARËT…
37 Fritz RADOVANI: “PASAPORTA” E PIRROS…
38 DERA QË DHURONTE DASHUNI
39 Nga Fritz RADOVANI: JA PSE, NUK ASHT ATDHETARI LUIGJ GURAKUQI
40 Kongresi i Lushnjes i pa respektuar si krijuesi i shtetit modern shqiptar.
41 Terapia e muzikës si deshifrim i mendjes njerëzore dhe kurë
42 SHËN VALENTINI DHE SHQIPTARËT
43 SHEJTNIA E TIJ PAPA BENEDIKTI XVI,
44 Drita Lushi: AH SIKUR…! -Urrejtja-
45 Në 45 vjetorin e Revolucionit Kultural
46 Projekti Ndërkufitar “Majat e Ballkanit” Shqipëri - Kosovë - Mali i Zi
47 Drita Lushi: “Ah, sikur!”…të mos kishte lindur kurrë gënjeshtra!
48 1,5 MILIONE EURO NGA BE NDAJ ORGANIZATAVE TE SHOQERISE CIVILE
49 Lamtumire Paulin Selimi
50 Një mik “Jeta një ëndër e gjatë” In memoriam - Sokol Gjyrezi
51 Këshilla e Konices për Gazetarin 15 Shtator 1901..
52 Çfarë janë realisht katër vilajetet!?
53 Gjuha shqipe, krenaria me e madhe kombetare
54 Gjenocidi komunist ndaj familjes se don Marin Shkurtit
55 Muzika Jazz dhe divat amerikanë të trombës të Jazz-it të shekullit 20-të.