Evente 2014


Title Filter     Display # 
1 Ekspeditat kerkimore ne terren
2 Koncerti i krishtlindjeve
3 Bashkia Shkoder: Kalendari i aktiviteteve dhjetor 2014
4 "RROK JAKAJ Memorial Koncert" me date 7 dhjetor ne oren 11°° ne Teatrin Migjeni
5 Gezim Kruja Show
6 Komedia: "Jo të gjithë hajdutët vijnë për të vjedhur"
7 Film Dokumentar Televizivkushtuar -Im`ZOT Vincens Prendushi
8 Bashkia Shkoder: Java e festave te nentorit.
9 Kolonia e Artisteve: Ekspozite
10 Komuna Dajç: Me 23 nentor, Dita e Biçikletave.
11 Miss Globe 2014, Shkoder 8 nentor
12 Teatri Migjeni: Oscar Wilde
13 Teatri Migjnei: Nje jete ne skene, Paulin Preka dhe femijet.
14 Ekspozite fotografie: Ryszard Kapuscinski
15 Konsullata Italiane Shkoder: Ftese
16 Galeria e Arteve: Ekspozite e piktorit Bahri Jubani
17 Ekspozite Pikture: Edmond Dhrami
18 Biblioteka Marin Barleti: Festivali Letrar
19 Bashkia Shkoder: Koncert
20 Biblioteka Austriake: Ftese per takim ne biblioteke
21 Shuhet kompozitori i kengeve shkodrane, Mark Kaftalli
22 Tetori Gjerman fton artdashesit shkodran ne nje koncert te orkestres simfonike te Kelnit.
23 Dita e trashegimise kulturore: Ahengu Shkodran
24 Dita e trashegimise kulturore: Ekspozite
25 Koncert
26 Workshop 2-ditor fotografie ne Thethe
27 Promovim Libri
28 Ekspozite personale pikture: "Dangerous Games" nga Andi Hila
29 Bashkia Shkoder: Fushate ndergjegjesimi
30 "Spartiti per Scutari" Koncert ne Shkoder
31 Shkolla Verore Gjermane
32 DITET E MJEDES, 1 gusht 2014, ora 17.30, Kukel- Bushat
33 Ankand i pikturave dhe grafikave
34 Bashkia Shkoder ju fton ne: INTERNATONAL JAZZ FESTIVAL IN ALBANIA.
35 Bashkia Shkoder: Starton "Marubi Route", 10 korrik 2014, ora 10:00 sheshi para Bashkise
36 Festivali i Muzikes se vjeter: Me 10 korrik 2014, ora 19:00 ne Teatrin "Migjeni"
37 Ekspozita e Gilanit
38 Edcioni i 52-te iFestivalit Mbarekombetar te Kenges per Femije
39 Promovim libri "Kenga dhe Kengetaret Shkodrane
40 Dita e Liqenit 2014, me 21 qershor
41 Bashkia Shkoder: Prezantim libri "L`Albania Veneta"
42 Shoqata Kulturore "Prenke Jakova": Mbremje Muzikore
43 Instituti "Yunus Emre" Shkoder : Ftese per pjesemarrje ne konkurs fotografie
44 Akullorja Fest
45 BIBLIOTEKA PUBLIKE “MARIN BARLETI”
46 Bashkia Shkoder: Koncert i femijeve me 1 qershor
47 Shkodra`s next top model 2014
48 Promovim libri dhe celje Ekspozite fotografie "Shkodra 1912-1917"
49 BIBLIOTEKA PUBLIKE “MARIN BARLETI” SHKODER
50 Festivali i Muzikes Moderne 2014
51 Hope for the World: Panair 2014
52 Ekspozite speciale nga: Olta Dokle
53 Galeria e Arteve Shkodër prezanton ekspoziten personale te piktorit: Hasan Nallbani
54 Fondacioni Vodafone Albania prezanton programin: "SMART SOLUTIONS".
55 Festivali i Filmit Mjedisor
56 Dimension Human: ZEMRA E BARDHË” – Shkodër
57 17 maj - Dita e Drinit
58 Ekspozite skulpture
59 Ftese
60 Teatri "Migjeni" prezanton komedine: Eldorado
61 The Boogiemeisters koncert
62 GO2: Politikat e pedalimit
63 BIBLIOTEKA PUBLIKE “MARIN BARLETI” SHKODER
64 Bashkia Shkoder: Programi i Dites se Luleve 2014
65 Elhaida Dani - live koncert ne Teatrin Migjeni
66 Sander Ruç Show: Premiere Nostalgji dhe Humor 2014
67 Ekspozita, "Gjurmë"
68 Mentor Quku dhe Mjedologjia
69 BIBLIOTEKA PUBLIKE “MARIN BARLETI” promovon: Skender Temali "Stina e divorceve".
70 Marco Granata: Koncert per organo
71 OFFA dhe Bashkia Shkoder: Koncert Recital
72 22 prilli Dita e Tokes - Programi i aktiviteteve
73 “Një jetë me librin dhe për librin”, dedikuar studiuesit Willy Kamsit.
74 BIBLIOTEKA PUBLIKE “MARIN BARLETI” SHKODER
75 Filozofia e Mevlanes
76 Hajro Pepa - Koncert Recital
77 Dita e monumenteve
78 BIBLIOTEKA PUBLIKE “MARIN BARLETI” SHKODER
79 Bashkia Shkoder: Koncert Vokal Instrumental "Dallandyshe, ulu me pushue""
80 Biblioteka Universitare: Ora Letrare e Ridvan Dibres
81 SHOQATA MIQTE E MUZIKES “ROZAFA EXPRESSION” : Koncert me rastin e festes se Pashkeve
82 Qendra Kulturore Pjeter Gaci prezanton: Cmimi Pjeter Gaci 2014
83 Artizanet venecian shkembejne eksperience me artizanet shkodran
84 BIBLIOTEKA PUBLIKE "MARIN BARLETI”SHKODER: "Dita Botërore e Librit"
85 BIBLIOTEKA PUBLIKE "MARIN BARLETI”SHKODER: "Ditës Botërore e Librit"
86 Biblioteka Austriake Shkoder: Ftese per Koncert
87 Nero Exhibition
88 Teatri "Migjeni" shfaq komedine Laptopmania
89 Konkurs fotografie
90 Koncert
91 Kenga franceze ne turne.
92 19 MARS 1914 - 19 MARS2014 100 VJETORI I NGRITJES SE FLAMURIT NE KALANE E SHKODRES
93 Teatri "Migjeni": Dy duzina me trendafila te kuqerremte
94 The Door: "LOJRA POPULLORE FEST" 2014
95 Ekspozite e mesuesve te arteve figurative
96 Bashkia Shkoder: Koncert me rastin e dites nderkombetare te gruas
97 Ekspozite pikture - Ngjyrat e Europes
98 Shkolla artistike Prenke Jakova: Koncert me rastin e festes se mesuesit
99 Shoqata “Shkodra Tennis”: NJOFTIM
100 Arqipeshkvia Metropolitane Shkoder: Promovim Libri
101 Qendra Kulturore Pjeter Gaci: Koncert per piano
102 Karnavalet e Shkodres: 1 - 4 Mars 2014
103 Konsullata Austriake Shkoder: Promovim Libri
104 Biblioteka Austriake shfaq: Musical „Elisabeth“
105 Ekspozitë kushtuar persekutimit komunist
106 Ekspozite fotografike
107 Kasollja e vogel
108 Babai dhe im bir.
109 Konkursi i Pikturës së Artit Bashkëkohor në Shqipëri: “LiveART”.
110 10 personazhet e vitit 2013
111 Promovim libri
112 The Door: Marshimi per ne Tarabosh.
113 Famullia e Shën Shtjefnit - Shkodër: Koncert festiv
114 Marshim; vellazerimi - themelimi i paqes